همه چیز درباره گیت فلزیاب 33 زون

گیت فلزیاب 33 زون از جمله ابزارهای پرکاربرد بازرسی بدنی است که بسیاری از اماکن دارای حساسیت بالا مانند فرودگاه از آن استفاده می‌کنند.

البته تنها فرودگاه‌ها و پایانه‌های مسافری نیستند که می‌توانند این دستگاه را جهت افزایش ضریب امنیت بکار گیرند .

طیف وسیعی مانند سازمان‌ها، مراکز دیپلماتیک، مراکز ورزشی ویژه بانوان و دیگراماکن مشابه ، می‌توانند از این دستگاه جهت کمک در فرایند بازرسی بدنی بهره‌مند شوند.

حتی مراکز صنعتی و تولیدکنندگان جهت پیش‌‌گیری از سرقت ابزارآلات و یا تولیدات فلزی و قطعات الکتریکی خواهان استقرار یک گیت فلزیاب حرفه‌ای هستند.

تمامی این موارد می‌توانند دربین گزینه‌های مختلفی از جمله گیت فلزیاب 33زون و 18 زون بهترین انتخاب را داشته باشند.

برای اینکه بیشتر با این محصول آشنا شویم و بدانیم که آیا این دستگاه برای ما مناسب است یا خیر ابتدا بهتراست با مفهوم زون(zone) در گیت فلزیاب آشنا شویم که درادامه به آن خواهیم پرداخت.

مفهوم زون (zone) در گیت فلزیاب


فضای داخلی گیت فلزیاب به نواحی یا زون‌های عملیاتی تقسیم می‌شود تا بتوان آنها را جهت عملکرد بهتر سفارشی سازی کرد.

به طورمثال درگیت فلزیاب33 زون ، فضای داخلی دروازه اسکن به 3 ستون و 11 سطر تقسیم شده که 33 ناحیه یا zone  را را شکل می‌دهد در حالی‌که این فضا درگیت بازرسی بدنی18زون به 3 ستون و 6 سطر تقسیم شده است.

با بیشتر شدن تعداد این نواحی عملیاتی قدرت شما در برنامه‌ریزی برای نواحی دردسترس بیشتر می‌شود.

درادامه برای آشنایی بیشتر شما با مفهوم تعداد زون‌ها با شرح دقیق‌تری به آن خواهیم پرداخت.

سفارشی سازی گیت فلزیاب 33 زون


معمولا در گیت بازرسی بدنی می‌توان میزان حساسیت و دقت هر زون یا هر سطر (سامل 3 زون) از نواحی عملیاتی را به طور مجزا کاهش یا افزایش داد.

برای روشن شدن این موضوع برایتان مثالی می‌آوریم ، تصور کنید قصد دارید مراجعه کننده یا پرسنل آقا را مورد بازرسی بدنی قرار دهید و می‌دانید که آقایان از کمربند‌هایی با سگک فلزی استفاده می‌کنند.

برای اینکه آلارم دستگاه برای سگک فلزی کمربند فعال نشود، می‌توانید با توجه به متوسط قد افراد میزان حساسیت زون‌هایی که سگک در آن قرار می‌گیرد را کاهش دهید تا برای این مورد فعال نشود.

یا بلعکس می‌توانید حساسیت نواحی از گیت فلزیاب را بیش از نواحی دیگر افزایش دهید تا اشیاء با سطح مقطع کوچکتر را تشخیص دهد.

حال که با کاربرد و مفهوم زون بندی در گیت بازرسی بدنی آشنا شدیم، می‌توانیم نتیجه‌گیری کنیم که گیت فلزیاب 33 زون نسبت به گیت‌های 18 زون و پایین تر امکان سفارشی سازی بیشتری را دارد.

چراکه تعداد نواحی که می‌توان در گیت فلزیاب 33 زون حساسیت آن‌ها را تنظیم کرد نسبت به دیگر مدل‌ها بیشتراست.

بنابراین می‌توان اینگونه بیان کرد که، گیت 33 زون دارای امکان سفارشی سازی دقیق تری در نواحی کاربردی است.

تشخیص دقیق محل اختفا در گیت فلزیاب 33 زون


در گیت فلزیاب بعداز تشخیص محل اختفای شیء فلزی و یا الکتریکی در پوشش فرد ، آلارم دستگاه فعال می‌شود.

آلارم دستگاه به شکل آلارم صوتی درکنار روشن شدن چراغ‌های LED  است که در لبه  ستون‌های دستگاه تعبیه شده‌اند.

چراغ‌های LED حدود محل اختفا را به اپراتور نشان می‌دهند . مثلا اگر شیء فلزی در میانه بدن پنهان شده باشد، چراغ‌های میانی ستون‌ها روشن می‌شوند .

درگیت فلزیاب 33 زون تعداد چراغ‌های روشن شده کمتراز گیت 18 زون یا زون‌های کمتر است ، یعنی دقیق‌تر می‌توان به محل اختفای شیء پنهان شده پی‌برد. 

البته این بدان معنی نیست که گیت دارای زون بیشتر می‌تواند اشیای کوچکتر و دارای سطح مقطع کمتر را بهتر شناسایی کند، بلکه مفهوم این است که این دسته از گیت‌های بازرسی بدنی می‌توانند محل اختفای شیء را با دقت بیشتری به اپراتور نشان دهد.

مقایسه سرعت گیت 33 زون و 18زون


یک گیت بازرسی بدنی استاندارد می‌تواند تمام پوشش فرد را در کسری از ثانیه اسکن کند و به همین دلیل است که گیت نسبت به راکت بازرسی بدنی ترجیح داده می‌شود.

اما در مقایسه سرعت عملکرد گیت فلزیاب 33زون و 18زون ، تفاوت قابل درکی در عمل وجود ندارد.

هرچند گیت 33زون برای پردازش به زمان بیشتری نیازدارد، ولی این مقدار زمان اضافه به اندازه‌ای نیست که برای اپراتور قابل تشخیص و درک باشد.

بنابراین هیچ تفاوتی در سرعت این دو محصول در میزان سرعت وجود ندارد ،البته به شرط آنکه هردو مدل از نظر کیفیت عملکرد با هم مشابه باشند.

قیمت گیت فلزیاب 33 زون


ابتدا باید به تفاوت 20 تا 30 درصدی بین گیت فلزیاب 33 زون و 18 زون اشاره کنیم که ممکن است برخی از مشتریان را به خرید گیت فلزیاب 18زون ترغیب کند.

حال شما باید با شناخت عوامل موثر در قیمت دستگاه به نتیجه برسید که آیا خرید گیت 33 زون ارزش این میزان افزایش قیمت را برایتان دارد یا خیر.

عواملی مانند محل تولید کالا (وارداتی یا تولید داخل) ، آپشن‌های دستگاه و برند ارائه دهنده خدمات در قیمت گذاری تاثیر مستقیم دارند.

در ادامه به بررسی برخی از این موارد خواهیم پرداخت:

زون بندی و تعداد سنسور‌ها


افزایش تعداد زون دستگاه و در حقیقت امکان برنامه‌ریزی عملیاتی ، علت اصلی افزایش قیمت گیت فلزیاب 33 زون نسبت به رقیب سنتی خود یعنی 18زون است.

ولی بهتراست بدانید این تفاوت در نحوه پردازش دستگاه بوده و این 2 دستگاه تفاوت چندانی در سخت افزار با یکدیگر ندارند.

بسیاری از مشتریان فکر می‌کنند تعداد حسگر‌های گیت 33 زون بیشتر است ولی حقیقت این است که هیچ تفاوتی در این مورد بین دستگاه 18 و 33 زون وجود ندارد.

اما برد پردازنده و شیوه پردازش در این 2 مدل با یکدیگر متفاوت است و این عامل باعث افزایش قیمت بین آنها شده است.

آپشن‌های گیت فلزیاب 33 زون


گیت‌ فلزیاب 33 زون معمولا نسبت به دیگر مدل‌ها، پرآپشن تر است مثلا بیشتر این گیت‌ها به مانیتور مجهز هستند.

این مانیتور می‌تواند انجام تنظیمات دستگاه را در هنگام نصب و بعداز آن ساده‌تر کند. 

اعمال نهایت میزان حساسیت و یا انتخاب تنظیمات پیش فرضی که برای مکان‌های کاربردی مختلف در دستگاه تعبیه شده است، به راحتی از منو‌های قابل مشاهده امکان پذیر بوده، ضمن اینکه زیبایی ظاهری بیشتری هم دارد.

حال شما باید استدلال کنید که وجود چنین آپشن‌هایی می‌تواند ارزش پرداخت هزینه بیشتر را داشته باشد یا خیر

از دیگر مواردی که ممکن است موجب افزایش قیمت شود، وجود باتری بک آپ یا همان UPS  است که البته برای سازمان‌ها که به برق اضطراری مجهز هستند ، چندان ضروری نیست.

قیمت گیت فلزیاب 33 زون در بازار


با توجه به آنچه به آن اشاره شده بازه قیمتی مختلفی برای یک گیت 33 زون وجود دارد که در این بین برند ارائه دهنده خدمات پس از فروش هم تاثیر گذار است .

ولی خرید از برند‌های تخصصی و خوش‌نام  ارزش پرداخت کمی هزینه بیشتر را دارد چرا که در میان یا بلند مدت به خدمات این شرکت‌ها نیاز خواهید داشت.

ولی دربازار می‌توان یک گیت فلزیاب خوب را بین 120تا 130 میلیون تومان خریداری کرد.

گیت فلزیاب 33 زون بخریم یا گیت فلزیاب 18 زون؟


ما در مقاله ای تحت عنوان تفاوت‌های بین گیت بازرسی بدنی 18 زون و 33 زون به طور مفصل به تفاوت این 2 ابزار پرکاربرد پرداخته‌ایم که مطالعه این پایش شمارا برای رسیدن به پاسخ سوال فوق کمک می‌کند.

ولی به طور کلی باید با توجه به آنچه پیش‌تر به آن پرداختیم به این نکته توجه کنیم که تفاوت عمده گیت فلزیاب 33 زون با رقیب خود در دقت بالاتر و تشخیص محل اختفای شئ در پوشش فرد است.

که این امکان نیز با تغییرات در فرایند پردازش دستگاه فراهم شده است نه تعداد حسگر‌های آن.

حال باید بررسی کنید که آیا این میزان حساسیت در شناسایی محل پنهان شدن شئ فلزی یا  قطعه الکتریکی برایتان ارزش پرداخت هزینه بیشتر را دارد یا خیر

اگر این پارامتر برایتان چندان پراهمیت نیست می‌توانید با پرداخت هزینه کمتر گیت 18 زون را تهیه کنید.

مخصوصا اینکه می‌توان این تفاوت دقت را با استفاده از یک راکت بازرسی بدنی که به صورت مکمل در کنار گیت استفاده می‌شود ، جبران کرد.

گیت وارداتی بخریم یا تولید داخل؟


فرض کنید که در رابطه با خرید گیت 33 زون یا 18 زون به نتیجه نهایی رسیده‌اید و حال می‌خواهید بین دو گزینه تولید داخل و وارداتی تصمیم بگیرید.

هرچند هنوز برخی از خریداران گمان می‌کنند محصولات وارداتی کیفیت بالاتری دارند ولی حقیقت چیز دیگری است.

باید به این موضوع دقت کنید که در نبود برند‌های برتر جهانی در بازار ایران، گیت‌های تولید داخل از نظر کیفی نسبت به وارداتی‌ها برتری دارند.

گواه این ادعا استقبال روبه رشد بازار نسبت به محصولات ایرانی است که منجر به پیشی گرفتن محصولات تولید داخل در میزان سهم بازار و فروش شده است.

علاوه بر کیفیت بالاتر محصولات تولید داخل ، ارائه خدمات فنی پس از فروش بهتری را هم می‌توان از ارائه دهندگان آنها انتظار داشت.

چرا که اغلب فروشندگان محصولات وارداتی، صرفا  فعالیت بازرگانی را به عهده دارند و چندان نمی‌توان انتظار خدمات قوی را در این زمینه از آنها داشته باشیم.

به احتمال زیاد پس از خرید از این دسته از فروشندگان با مشکل تامین قطعات و مشکلاتی مانند عدم دسترسی آنها به سورس‌های تنظیمات دستگاه مواجه خواهید شد.

اما تولید کنندگان داخلی بیش از دیگر شرکت‌های وارداتی مسلط به موارد فنی هستند و از نظر تامین قطعات نیز بهتر عمل می‌کنند.

همچنین با بومی بودن پلتفورم نگرانی از بابت وابستگی به تامین کننده خارجی و عدم همکاری آنها به حداقل ممکن خواهد رسید.

بنابراین با توجه به آنچه به آن اشاره کردیم، پیشنهاد ما استفاده از یک گیت تولید داخل است.

معرفی یک گیت فلزیاب 33 زون حرفه‌ای


در هنگام خرید با برند‌ها و گزینه‌های متفاوتی مواجه می‌شوید که ممکن است شما را سردرگم کند البته در این مقاله سعی کردیم به آگاهی شما در این رابطه کمک کنیم تا تصمیمی بهتر بگیرید.

دراین پایش قصد داریم یکی از گیت‌های بازرسی خوش‌نام و با کیفیت را به شما معرفی کنیم تا جهت بررسی به عنوان یکی از گزینه‌ها به مطالعه آن بپردازید .

گیت فلزیاب 33 زون مدل wpro330  یکی از بهترین ابزار‌های موجود جهت بازرسی بدنی افراد است.

این محصول تولید داخل بوده و می‌توان از بابت خدمات پس از فروش و تامین قطعات نیز با خیال آسوده از آن استفاده کرد.

مخصوصا با توجه به این نکته که خدمات پس از فروش این محصول توسط برند تخصصی AMAN SCAN  شرکت محصولات دانش بنیان فراسو عرضه می‌شود.

این محصول از سری حرفه ‌ای WPro  است که کیفیت بالای  قطعات و عملکرد دقیق،  آن را به یکی از پرفروش‌ترین گیت‌‌های سال‌های اخیر تبدیل کرده است.

ولی اگر قصدتان خرید گیت 18 زون است می‌توان به سراغ هم خانواده این محصول یعنی WPro180  رفت، یک محصول حرفه‌ای مخصوصا برای صنایع.

قیمت مناسب و عملکرد دقیق از ویژگی‌های برادر کوچکتر این خانواده از گیت‌های بازرسی است.

جمع بندی (گیت فلزیاب 33 زون )


در این مقاله به شرح مواردی در رابطه با گیت فلزیاب 33 زون پرداختیم تا ضمن افزایش آگاهی شما در باره این ابزار بازرسی مرجعی برای راهنمایی خرید این محصول را ارائه کرده باشیم.

همان‌طور که مقایسه کردید منظور از زون نواحی کاربردی فضای داخلی دروازه گیت است که در گیت 33 زون این فضا به 3 ستون و 11 سطر یعنی 33 ناحیه تقسیم شده است.

شما می‌توانید میزان حساسیت این نواحی را به طور مجزا یا هم‌زمان تنظیم کنید و بدین ترتیب عملکرد دستگاه را سفارشی سازی نمایید.

همچنین متوجه شدیم که گیت فلزیاب 33 زون نسبت به 18 زون دقت بالاتری جهت شناسایی محل اختفای شئ در پوشش فرد را داراست.

ولی این بدان معنا نیست  که می‌تواند اشیای کوچکتر را راحت تر کشف کند.

تفاوت این ابزار کاربردی عمدتا در شیوه پردازش آن بود و از نظر سخت افزاری تفاوت چندانی با گیت فلزیاب 18 زون ندارد.

قیمت این محصول نسبت به رقیب خود بیشتر است که علت این افزایش 20 الی 30 درصدی  نه تنها به علت افزایش تعداد زون‌ها، بلکه به علت افزایش برخی از آپشن‌ها از جمله وجود مانیتور و باتری UPS  است.

یکی از بهترین گیت‌های فلزیاب موجود در بازار را هم جهت بررسی به شما معرفی کردیم و گفتیم که خرید گیت‌های داخلی نسبت به گزینه‌های وارداتی تصمیم مناسب‌تری است.

یکی از علت ‌های اینکه تولیدات داخل بهتر هستند، ارائه خدمات فنی پس از فروش آنها نسبت به محصولات وارداتی است.

در پایان امیدواریم مطالعه این پایش به شما جهت افزایش دانشتان نسبت به این ابزار کاربردی کمک کرده باشد.

keyboard_arrow_up